Bebek Bakımı

Onlar o kadar yumuşak ki… Dokunmaya kıyamadıklarımız... Kıyamıyoruz çünkü bebek derisi gerçekten hassas. Bakımlarının her aşamasında onlara özel formüle edilmiş ürünlere ihtiyaç duyuyoruz. Bebek bakım ürünlerinde en doğal ve temiz içerikleri kullanarak en yüksek fayda sağlamayı hedeflerken aynı zamanda bebeğin bakımını üstlenen ebeveyn ile bebek arasındaki duygusal bağı güçlendirecek bir teması da önemsiyoruz.

Bebek Temizliği

Simya Evi bebek bakım ürünleri bebek temizliğinde sade ve temiz içeriklerle tasarlandı. Aloe veralı bebek sabunu bebeğin cildini nazikçe temizler.  Soğuk proses yöntemiyle değerli bitkisel yağlar kullanılarak hazırladığımız sabunumuz el, vücut ve yüz temizliğinde kullanılabildiği gibi bu sabunla bebeklerimizin saçını da yıkayabiliriz.

Simya Evi Doğal Bebek Şampuanı bebeklerin ince ve nazik saç ve saç derilerine uygun olarak SLS, SLES, Paraben, Cocomidoproply Betaine içermez. Nemlendirici içeriği ve bebek cilt ph’ına uygun özellikleri ile tahriş etmeden temizler. Kolayca köpürür ve çabuk arındırılabilir.

Doğal Bebek Yağı

Bebek cildi hem ince olduğu, hem de yetişkin cildinden daha farklı bir ph’a sahip olduğu için dış etkilere daha açıktır ve daha çabuk tahriş olur. Bebek doğduğunda derisi hala gelişmektedir ve sebum üretimi azdır. Bu da hava koşulları, ısıtma sistemleri, havada bulunan kimyasallar gibi pek çok sebeple bebeklerde pullanma, kuruluk ve deri dökülmesi gibi problemlere yol açar.  Bu yüzden bebek cildini düzenli olarak temiz içerikli yağlarla nemlendirmek büyük önem taşır. Simya Evi Nemlendirici Cilt Bakım Yağı bebek cildine gereken nemi kazandırmak için insan cildi sebumuna en yakın yağ olan jojobadan gücünü alır. Jojoba yağı cilt bariyerini güçlendirirken, tatlı badem ve aynısafa yağları da pullanmayı onarır ve dökülmeleri önler. Bebek Bakım yağımızdaki papatya, ıtır ve lavanta yağları da cildi yatıştırır.

Bottom Balm Bakım Merhemi, bezden dolayı ıslak ve havasız kaldığı için oluşan pişiği yatıştırarak yangıyı azaltır ve bebeğin cilt bariyerini güçlendirir. Bebeklerde sadece bezden değil az hareket etmelerinden dolayı kol altlarında, dirsek içlerinde, bacak boğumlarında da pişik benzeri kızarıklıklar oluşabilir. Bottom Balm bu bölgelerde de kullanılabilecek nemlendirici bir bebek kremidir.

Bebeğinizin Burnuna Tatlı Bir Dokunuş: Softies

Eski adıyla Burunaciks. O kadar çok çocuk Softies’e sarılarak uyudu ki Simya Evi Bebek Bakım ürünleri denince ilk akla gelen doğal bebek merheminin Softies olmasına şaşmamak gerekiyor. Bebeklerin burnu hava koşullarından ve nemsizlikten çok etkilenir. Softies içeriğindeki sabit yağlarla burun kenarına bakım yaparken içerdiği doğal uçucu yağlar ile bebeklerin ve çocukların burun mukozasının yumuşamasına yardımcı olur.

Bebek Bakımında Doğallığın Önemi

Simya Evi olarak tüm ürünlerimizi en iyi üretim teknikleri ile üretiyor ve Sürülebilir Doğa hedefine sadık kalıyoruz. Bu durum bebek bakım ürünleri söz konusu olduğunda daha da önem kazanıyor. Çünkü bebek cildi dış etkilere karşı yetişkinlerin cildinden daha savunmasız. Hem bebeğin ağırlığına göre cilt yüzeyi daha fazla -bu da daha fazla tahriş demek- hem de bebekler dış kimyasal etkilere daha açık. Bu yüzden bebeklerimizin temizliğinde ve bakımında kullandığımız tüm yağları etik bir tedarik anlayışıyla özel olarak seçiyor ve en az bebeklerimiz kadar saf olmalarına çok özen gösteriyoruz. Bebek bakım ürünlerimiz karmaşık formüller yerine sadelikten gücünü alan bir uzmanlığın izlerini taşıyor.  Tüm bebek bakım ürünlerimiz yenidoğan bebeklerde de kullanılabilir.

Simya Evi  müşteri hizmetleri olarak bebek bakımı ürünleri konusunda danışabilmeniz için her an yanınızdayız.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR