Çiçek Suları

Çiçek Suları cildimizi nemlendiren, temizleyen ve bakıma hazırlayan en güzel doğal kozmetik ürünlerdendir. Simya Evi olarak sunduğumuz tüm çiçek suları, buhar distilasyon yöntemi ile çiçeğin yağı çıkarılırken distilasyon kazanında kalan birinci maya sulardır. Birinci maya sular, çiçeğin yağını da bir miktar barındıran, seyreltilme işlemine sabit tutulmamış sular olduğundan cilt için ideal bir tonik görevi görürler.

Gül Hidrolatı

Gül, kozmetikte çok özel bir yere sahip, kokusu ile sakinlik ve dinginlik veren bir çiçektir. Buhar distilasyon yöntemi ile çıkarılan birinci maya gül hidrolatı normal ciltlerin toniğidir. Yüz yıkandıktan sonra gül hidrolatını yüzünüze fısfıslayarak ya da bir pamuk yardımıyla yaydığınızda cilt nemlenir ve temizlenen gözenekler bakım serumlarının emilimini arttır. Gül suyu tonik gün içinde istendiği zaman tekrarlanabilir.

Papatya Hidrolatı

Papatya hidrolatı yatıştırıcı, cildi sakinleştirici özellikler gösterdiği için kuru ve kızaran ciltler için ideal bir toniktir. Hafif kokusu ile ferahlık verirken cildi nemlendirerek bakıma hazırlar. Diğer Simya Evi hidrolatları gibi papatya suyu da buhar distilasyon yöntemi ile elde edilir. Papatya suyu tonik olarak gün içinde istendiği zaman kullanılabilir.

Mersin Yaprağı Hidrolatı

Mersin yaprağının yağı çıkarılırken distilasyon kazanındaki birinci maya su olan Mersin yaprağı suyu, cilt sebumunu dengelediği için yağlı ciltler için iyi bir toniktir. Gözenekleri temizleyerek küçülmelerine yardımcı olur ve cildi bakım serumlarını daha rahat emmeye hazırlar. Diğer çiçek suyu toniklerimiz gibi Mersin Yaprağı Hidrolatı da gün içinde gerek duyulduğunda uygulanabilir.

Ölmez Çiçek Hidrolatı

Ölmez Çiçek suyu iyi bir cilt aydınlatıcıdır. Bu yüzden özellikle olgun ve lekeli ciltler için iyi bir toniktir. Ölmez Çiçek Hidrolatı, Leukos Bakım Serumu ve İmmortelle serisi ile iyi bir set oluşturur ve bu ürünlerin etkinliğini de arttırır. Ölmez Çiçek Hidrolatı temizlenmiş cilde fısfıs başlığı ile ya da pamukla uygulanır.

Tıbbi Lavanta Hidrolatı

Tıbbi Lavanta Hidrolatımızı cildinizi nemlendirmenin yanı sıra, doğal sinek kovucu olarak kullanabilir, oda spreyi, ev yapımı vücut kokuları tariflerinde güvenle kullanabilirsiniz. Bu tarifler için Instagram’da #simyasalısı etiketimizi takip edebilirsiniz.

Çiçek Suları Tonik Olarak Nasıl Kullanılır?

Cilt tipinize uygun bir çiçek suyunu yıkanmış, temiz cildinize direkt ya da pamuk yardımıyla uygulayabilirsiniz. Çiçek suyunun cildinizde doğal olarak kurumasını bekledikten sonra cilt bakım ürünlerinizi uygulayabilirsiniz. Bu şekilde çiçek sularının etken maddeleri deri altına çok daha hızlı nüfuz edecek ve cildinize hava aldırarak bakıma hazırlayacaktır.  Çiçek sularımızı günlük bakım rutinine ekleyerek etkinliklerini arttırabiliriz.

Simya Evi çiçek suları etik ve temiz bir tedarik anlayışı ile üretilir, mevzuatlara uygun olarak tüm testleri yapılarak kullanıcılara sunulur. Bu doğal ve saf sular “Sürülebilir Doğa” anlayışımızı yansıtan en önemli ürün gruplarımız içinde yer alır. Cildinize uygun çiçek hidrolatlarını seçmenize yardımcı olmak için Simya Evi Müşteri Hizmetleri ile her an yanınızdayız.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR