Citronella Uçucu Yağı - Simya Evi - Uçucu Yağlar
Citronella Uçucu Yağı - Simya Evi - Uçucu Yağlar

Citronella Uçucu Yağı

Fiyat : ₺150,00(KDV Dahil)

5 ML

 

Özellikler: Limon Otu (Citronella) bitkisinin buhar distilasyonu yöntemiyle damıtılmasından elde edilmiş uçucu yağıdır. Limon otu, çok uzun boyları ve leylak renginde çiçekleri olan bir bitkidir. Kokusu limona benzediği için bu şekilde isimlendirilmiştir. İlk önce Hindistan’da ortaya çıkmış ve buradan Asya’ya yayılmıştır. Doğal bir sivrisinek savardır. Aynı zamanda antioksidandır ve cildi arındırıcı bir özelliğe sahiptir. Aromaterapide rahatlatıcı/canlandırıcı bir etki alanı oluşturmaya yönelik kullanılmakta ve taze, ferah, limonsu, otsu, orta notalarda bir koku aralığına sahiptir.

 

Kullanımı: Bu ürün tek başına kullanılamaz. Arzu ettiğiniz bir sabit yağ veya çiçek suyu ile en fazla %1 oranında seyreltilip cildinize tonik olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz 30 ml suya, 15 damla ekleyerek, çalkalayıp, spreylemek için kullanabilirsiniz. Cildiniz için, 30 ml Hindistan cevizi yağına 10 damla ekleyerek kullanabilirsiniz. Kolonya yapımı için, 10 ml alkole 10 damla ekleyip, en üste de 20 ml su ekleyebilirsiniz. Difüzere 5 damla damlatarak, 15-20 dakika bulunduğunuz ortama yayabilirsiniz. Aromaterapi bilekliklerinin ahşap ya da boncuklu yüzeylerine 3 damla damlatarak kullanabilirsiniz. Havayı temizleme ve ev temizliği için ise her 30 ml suya 3 damla ekleyerek, etrafı spreyleyebilirsiniz.

 

İçindekiler: Cymbopogon Nardus Herb Oil (Limon Otu Yağı)

 

 

 

GENEL UYARILAR

- Ürünlerimizi kullanmadan önce el bileğinizin iç kısmında deneyiniz. Cildiniz 10 dakika sonra herhangi bir alerjik reaksiyon göstermezse kullanınız. 
- Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız. 
- Tüm ürünler haricen kullanılır, ağız yoluyla kullanılmamalıdır. 
- Çocuklar, hamileler ve emziren anneler, ürünleri kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalıdır.
- Ürünlerin göze temas ettirilmemesi gereklidir. Temas halinde bol su ile yıkanmalıdır.

 

 

 

Limon Çimeni bitkisinin tüm gövdesinin buhar distilasyonu yöntemiyle elde edilmiş gevrek, taze ve ferah kokulu, sivrisinekler tarafından sevilmeyen, doğal, tağşiş edilmemiş uçucu yağıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR