ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Buhurdan

Uçucu yağların havaya daha kolay yayılmasını sağlayan buhurdan, buhur yayıcı anlamına geliyor. Buhurdanların alt haznesinde yayan mumun ısısı ile üst haznedeki su kolaylıkla ısınır ve havaya salınan hafif buhar, suyun içine konan uçucu yağları da yükseltir. Yükselen uçucu yağlar havaya karışarak ortam kokusunu değiştirir.

Buhurdanlar seramik, cam, porselen, metal gibi çeşitli maddelerden yapılır. Tek, iki ya da üç parçalı olabilirler. Klasik buhurdanların hepsinde çalışma prensibi aynıdır.

Buhurdan Nasıl Kullanılır?

Buhurdanın üst haznesine su konur ve altında tealight mum yakılır. Bu mumların da doğal ve kokusuz olanları tercih edilmelidir. Nasıl bir ortam oluşturmak isteniyorsa ona uygun bir uçucu yağ ya da yağ karışımı suya damlatılır. Narenciye uçucu yağları genellikle canlandırıcı ve ferahlatıcı bir etki yaratırken, misk adaçayı, ylang ylang gibi yağlar mistik bir atmosfer yaratırlar. Çiçeksi kokulardan hoşlananlar buhurdana ıtır ve lavanta damlatabilir. Odada daha rahat nefes almak için nane, orman kokusu için selvi, sedir kabuğu gibi yağlar tercih edilebilir.

Burada önemli olan, bir hava yayıcı olan buhurdana koyduğumuz uçucu yağın saf ve doğal olmasıdır. Sentetik esanslar bu uçucu yağların zihnimizde yarattığı etkiyi vermezler ve solunmaları da sağlıklı değildir.

Uçucu yağlar buhurdanlık için en uygun yağlardır. Buhurdanda sabit yağlar da kullanılmaz. İçinde balmumu olan koku ürünleri de buhurdana uygun değildir. Haznedeki su bittiğinde bu tür ürünler yanma ve patlama riski taşırlar.

Seramik Buhurdan

Simya Evi buhurdanlarının her biri tektir ve özel üretimdir. Seramik sanatçılarının ellerinde şekillenen buhurdanlarımızın her biri farklı olduğu için eşsiz bir dekoratif öğe ve çok değerli bir hediyeliktir.

Simya Evi buhurdanları en fazla 15-20 dakika aromaterapik hava yayacak şekilde dizayn edildi. Bu süre ortam kokulandırmak için yeterli ve sağlıklı olan süredir. Ardından mum söndürülmeli ve eğer istenirse bir süre sonra buhurdan yeniden kullanılmalıdır.

Kimi uçucu yağların solunması küçük çocuklar ve evcil hayvanlar için uygun olmadığı için uçucu yağlar buna göre seçilmeli ve buhurdan kullanımından sonra oda havalandırılmalıdır.

Buhurdan kullanımı, uçucu yağ seçimi ve zevkinize uygun seramik buhurdan modellerimiz konusunda yardımcı olmak için Müşteri Hizmetlerimiz ile her an yanınızdayız.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR