Palmarosa Uçucu Yağı - Simya Evi - Uçucu Yağlar
Palmarosa Uçucu Yağı - Simya Evi - Uçucu Yağlar

Palmarosa Uçucu Yağı

5 ML

 

Özellikler: Palmarosa bitkisinin buhar distilasyonu yöntemiyle damıtılmasından elde edilmiş uçucu yağıdır. Palmarosa bitkisi, daha çok Hindistan ve Nepal’in sulak alanlarında yetişir. Kokusu ve yapısı gül yağına benzemektedir. Çiçeksi, orta notalarda bir koku aralığı vardır. Aromaterapide sakin/dingin bir etki alanı oluşturmaya yönelik kullanılmaktadır. Ciltteki kuruluk, kızarıklık, pullanma gibi durumlarda yoğun nemlendirici özelliği ile yardımcı olur. Cildin sebum üretimini dengeler. Sevgiyi etkileyen “Kalp Çakrası”nın aktivasyonunu artırıcı özelliktedir.

 

Kullanımı: Bu ürün tek başına kullanılamaz. Arzu ettiğiniz bir sabit yağ veya çiçek suyu ile en fazla %1 oranında seyreltilip cildinize tonik olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz 30 ml suya, 15 damla ekleyerek, çalkalayıp, spreylemek için kullanabilirsiniz. Cildiniz için, 30 ml Hindistan cevizi yağına 10 damla ekleyerek kullanabilirsiniz. Kolonya yapımı için, 10 ml alkole 10 damla ekleyip, en üste de 20 ml su ekleyebilirsiniz. Difüzere 5 damla damlatarak, 15-20 dakika bulunduğunuz ortama yayabilirsiniz. Aromaterapi bilekliklerinin ahşap ya da boncuklu yüzeylerine 3 damla damlatarak kullanabilirsiniz. Havayı temizleme ve ev temizliği için ise her 30 ml suya 3 damla ekleyerek, etrafı spreyleyebilirsiniz.

 

İçindekiler: Cymbopogon Martini Herb Oil (Palmarosa Yağı), Geraniol*, Farnesol*, Linalool*
* Uçucu yağın içindeki doğal maddelerdir. Sonradan eklenmemiştir.

 

 

 

GENEL UYARILAR

- Ürünlerimizi kullanmadan önce el bileğinizin iç kısmında deneyiniz. Cildiniz 10 dakika sonra herhangi bir alerjik reaksiyon göstermezse kullanınız. 
- Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız. 
- Tüm ürünler haricen kullanılır, ağız yoluyla kullanılmamalıdır. 
- Çocuklar, hamileler ve emziren anneler, ürünleri kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalıdır.
- Ürünlerin göze temas ettirilmemesi gereklidir. Temas halinde bol su ile yıkanmalıdır.

 

 

Palmarosa bitkisinin çiçekleri ve yapraklarından buhar distilasyonu yöntemiyle elde edilmiş delici, otsu ve ferah bir kokuya sahip doğal, tağşiş edilmemiş uçucu yağı.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR