Tıbbi Lavanta Uçucu Yağı - Simya Evi - Uçucu Yağlar
Tıbbi Lavanta Uçucu Yağı - Simya Evi - Uçucu Yağlar

Tıbbi Lavanta Uçucu Yağı

Fiyat : ₺300,00(KDV Dahil)

5 ML

 

Özellikler: Lavandula Angustifolia cinsi lavanta çiçeğinin buhar yöntemiyle damıtılmasından elde edilmiş uçucu yağıdır. Gerçek Lavanta olarak da bilinen bu lavanta tipi, yüksek terapötik özellikleri nedeniyle aromaterapistler tarafından özellikle tercih edilir. Aromaterapi, lavanta uçucu yağı ile başlar. Lavanta yağının cildi rahatlatıcı, sakinleştirici, yatıştırıcı özellikleri mevcuttur. Cilt kızarıklıklarını azaltır, serbest radikallere karşı korur. Tüm bunların yanında saçlar için de güçlendirici ve besleyici etkisi mevcuttur. Tatlı, çiçeksi bir koku skalası vardır. Sezgilerimizi etkileyen “Üçüncü Göz Çakra”sının aktivasyonunu artırıcı özelliktedir.

 

Kullanımı: Bu ürün tek başına kullanılamaz. Arzu ettiğiniz bir sabit yağ veya çiçek suyu ile en fazla %1 oranında seyreltilip cildinize tonik olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz 30 ml suya, 15 damla ekleyerek, çalkalayıp, spreylemek için kullanabilirsiniz. Cildiniz için, 30 ml Hindistan cevizi yağına 10 damla ekleyerek kullanabilirsiniz. Kolonya yapımı için, 10 ml alkole 10 damla ekleyip, en üste de 20 ml su ekleyebilirsiniz. Difüzere 5 damla damlatarak, 15-20 dakika bulunduğunuz ortama yayabilirsiniz. Aromaterapi bilekliklerinin ahşap ya da boncuklu yüzeylerine 3 damla damlatarak kullanabilirsiniz. Havayı temizleme ve ev temizliği için ise her 30 ml suya 3 damla ekleyerek, etrafı spreyleyebilirsiniz.

 

İçindekiler: Lavandula Angustifolia Oil, Linalool** Uçucu yağın içindeki doğal maddelerdir. Sonradan eklenmemiştir.

 

 

 

 

GENEL UYARILAR

- Ürünlerimizi kullanmadan önce el bileğinizin iç kısmında deneyiniz. Cildiniz 10 dakika sonra herhangi bir alerjik reaksiyon göstermezse kullanınız. 
- Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız. 
- Tüm ürünler haricen kullanılır, ağız yoluyla kullanılmamalıdır. 
- Çocuklar, hamileler ve emziren anneler, ürünleri kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalıdır.
- Ürünlerin göze temas ettirilmemesi gereklidir. Temas halinde bol su ile yıkanmalıdır.

 

 

Angustifolia cinsi lavantanın buhar distilasyonu yöntemiyle elde edilmiş zarif, tatlı, çiçeksi bir kokuya sahip doğal, tağşiş edilmemiş uçucu yağı.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR