Tıbbi Nane Uçucu Yağı - Simya Evi - Uçucu Yağlar
Tıbbi Nane Uçucu Yağı - Simya Evi - Uçucu Yağlar

Tıbbi Nane Uçucu Yağı

5 ML

 

Özellikler: Mentha Piperita cinsi nane bitkisinin buhar yöntemiyle damıtılmasından elde edilmiş uçucu yağıdır. Tıbbi nane uçucu yağı, kadim zamanlardan beri en çok kullanılan uçucu yağlar arasındadır. Farklı coğrafyaların mitolojik anlatılarında dahi kendine yer bulmuştur. Oldukça yoğun bir kokuya sahip olup; mentol içeriğiyle ferahlama sağlar. Aynı zamanda cilt ve saç bakımında arındırıcı özelliğe sahiptir. Otsu, taze, tatlı ve üst notalarda bir koku aralığına sahiptir. Kendine ve özsaygıyı etkileyen, “Solar Plexus Çakrası”nın aktivasyonunu artırıcı özelliktedir.

 

Kullanımı: Bu ürün tek başına kullanılamaz. Arzu ettiğiniz bir sabit yağ veya çiçek suyu ile en fazla %1 oranında seyreltilip cildinize tonik olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz 30 ml suya, 15 damla ekleyerek, çalkalayıp, spreylemek için kullanabilirsiniz. Cildiniz için, 30 ml Hindistan cevizi yağına 10 damla ekleyerek kullanabilirsiniz. Kolonya yapımı için, 10 ml alkole 10 damla ekleyip, en üste de 20 ml su ekleyebilirsiniz. Difüzere 5 damla damlatarak, 15-20 dakika bulunduğunuz ortama yayabilirsiniz. Aromaterapi bilekliklerinin ahşap ya da boncuklu yüzeylerine 3 damla damlatarak kullanabilirsiniz. Havayı temizleme ve ev temizliği için ise her 30 ml suya 3 damla ekleyerek, etrafı spreyleyebilirsiniz.

 

İçindekiler: Mentha Piperita Oil (Tıbbi Nane Yağı), Limonene*
* Uçucu yağın içindeki doğal maddelerdir. Sonradan eklenmemiştir.

 

 

 

GENEL UYARILAR

- Ürünlerimizi kullanmadan önce el bileğinizin iç kısmında deneyiniz. Cildiniz 10 dakika sonra herhangi bir alerjik reaksiyon göstermezse kullanınız. 
- Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız. 
- Tüm ürünler haricen kullanılır, ağız yoluyla kullanılmamalıdır. 
- Çocuklar, hamileler ve emziren anneler, ürünleri kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalıdır.

- Ürünlerin göze temas ettirilmemesi gereklidir. Temas halinde bol su ile yıkanmalıdır. 

 

 

Tıbbi nanenin yapraklarının buhar distilasyonu yöntemiyle elde edilmiş, ferah, mentollü, otumsu kokulu doğal, tağşiş edilmemiş, uçucu yağı.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR